Pasowanie na czytelnika

W styczniu, uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej. Był to dla nich moment radości i dumy, gdyż zaczęli przygodę z samodzielnie wypożyczoną książką. Pasowanie na czytelnika, to nie tylko symboliczna chwila, ale również początek długiej drogi rozwoju umiejętności czytelniczych i miłości do książek. Obcowanie z książką wpływa na rozwój intelektualny, kreatywność i zdobywanie wiedzy. Obok szkoły, to Rodzice odgrywają kluczową rolę w kwestii wsparcia, zachęty i wspólnego wprowadzenia dziecka w świat literatury poprzez wspólne czytanie. Ja życzę samych mądrych, ciekawych i radosnych treści.

Po zapoznaniu z regulaminem biblioteki i czytelni, przysiędze o dobre wypełnianie obowiązków czytelnika, przypomnieniu „próśb książki” oraz wypożyczeniu pierwszej lektury, najmłodsi czytelnicy z uśmiechem na ustach zapewnili mnie o częstym odwiedzaniu biblioteki szkolnej. Dlatego pożegnaliśmy się zwrotem DO ZOBACZENIA!