Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!

- to hasło tegorocznej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Celem akcji jest przypomnienie o ważności nauki czytania i wspieranie pierwszoklasistów przez ich rodziców: przewodników, towarzyszy, osoby kochające, inspirujące i motywujące dziecko do pozytywnego poznawania emocji, nowych doświadczeń i własnych wartości.

W ramach 6. edycji kampanii, uczniowie klas 1a i 1b otrzymali książeczkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” – opowiadanie, które zabiera w podróż do przeszłości pokazując, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni oraz  dołączoną broszurę – przewodnik dla rodziców.  Wyprawki są wydane przez Instytut Książki a sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ponadto, głośne czytanie to doskonały trening dla mózgu, zwiększa  zasób słów nawet o 40% w porównaniu do dzieci, którym rodzice nie czytają. Umiejętność czytania pomaga w osiąganiu sukcesów. Czytanie dla przyjemności może obniżyć poziom stresu nawet o 68% (dotyczy dziecka i dorosłego) i jest dobrym zamiennikiem (częstego) korzystania z urządzeń mobilnych czy Internetu.

Ponownie zwracam się z prośbą do Rodziców o zapoznanie się z treścią broszury (!), która Wam uświadomi, jak ważne jest wspólne czytanie i jak to zrobić, żeby było miło i przyjemnie ;) oraz z pożytkiem dla Waszych Pociech!

Powodzenia!