Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Wycieczka do Oświęcimia- klasy 8

W środę 7 czerwca 2023 roku, klasy ósme naszej Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze wybrały się na niezwykle ważną i poruszającą wycieczkę do Oświęcimia, gdzie zwiedziły muzeum Auschwitz-Birkenau. Był to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozu zagłady, w których życie straciło ponad 1,1 miliona ludzi. Wycieczka była jednodniowa, ale na pewno zapadnie nam wszystkim w pamięć na długo.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana. Uczniowie mieli okazję zobaczyć autentyczne miejsca pamięci, takie jak bloki więźniarskie, komory gazowe, krematoria czy rampa kolejowa. Dowiedzieli się też wielu nowych i ciekawych informacji na temat historii obozu, losów więźniów i ofiar oraz roli muzeum w ochronie i upamiętnianiu tego tragicznego dziedzictwa. Uczniowie słuchali z uwagą i zainteresowaniem opowieści pilota oraz przewodników, zadawali pytania i wykazywali szacunek dla miejsca.

Wycieczka do Oświęcimia była nie tylko lekcją historii, ale także lekcją życia. Uczyła nas o wartości tolerancji, praw człowieka i pokoju. Uczyła nas także o odpowiedzialności za pamięć o tych, którzy zginęli w Auschwitz i innych miejscach zagłady. Mamy nadzieję, że ta wycieczka będzie dla nas wszystkich inspiracją do dalszego poznawania i rozumienia przeszłości oraz budowania lepszej przyszłości.

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej galerii. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zachowanie oraz wszystkim rodzicom za wsparcie i zaufanie.