„Doświadczenie na ekranie”

„Doświadczenie na ekranie”.

Chemia i fizyka, żądzą życiem człowieka. Zjawiska chemiczne i fizyczne możemy  dostrzec w naszym otoczeniu wykonując proste codzienne czynności. Doświadczenia chemiczne i fizyczne nie muszą być wykonywane w naukowym  laboratorium. Równie dobrze mogą być wykonane w zaciszu domowym przy użyciu ogólnodostępnych produktów spożywczych.

Grupa uczniów ze Szkół Podstawowych na terenie gminy Lisia Góra przystąpiła do Międzyszkolnego Konkur­su chemiczno – fizycznego „Doświadczenie na ekranie”, który polegał na wykonaniu i nagraniu filmu z doświadczeniem. Konkurs miał  na celu zmotywowanie uczniów do świadomego zgłębiania tajemnic                          z dziedziny fizyki i chemii oraz obalenie mitu, iż przedmioty te są trudne i mało interesujące. Konkurs stał się wspaniałą okazją do pobudzenia i rozwijania aktywności pozalekcyjnej uczniów.

Ze względu na bardzo wysoki i bardzo wyrównany poziom nadesłanych spotów filmowych, jury konkursowe postanowiło wyróżnić trzy doświadczenia bez podawania miejsca na podium.

Laureatami konkursu „Doświadczenie na Ekranie” zostali:

Kasper Jeż ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze za doświadczenie „Srebrne jajko”

Dominik Didycz ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej za doświadczenie „Lampa Lawa”

Natalia Mleczko i Emilia Bogacz ze Szkoły Podstawowej w Śmignie za doświadczenie „Chemiczny wulkan” i „ Latającą herbatę”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów w potwierdzaniu  praw i zasad fizyki oraz chemii poprzez eksperymentowanie.

Organizatorzy konkursu