MAŁA KSIĄŻKA

"Mała książka - wielki człowiek"

W czasach Internetu, tabletów i smartfonów, książki stają się coraz to odleglejsze w poznawaniu świata i nauki. Dlatego w ubiegłym roku szkolnym, biblioteka szkolna rozpoczęła projekt „Mała książka – wielki człowiek” i zachęca dzieci, by odwiedzały bibliotekę, czytały same oraz wspólnie z rodzicami.

W tym roku, ponownie odwiedziłam uczniów klas pierwszych, aby wręczyć książkowe prezenty, zapraszając ich na środek sali, podkreślając uroczystą rangę tego wydarzenia.

Każdy pierwszoklasista otrzymał swoją pierwszą „Wyprawkę Czytelniczą”, dostosowaną oczywiście do swojego wieku a przygotowaną przez Instytut Książki. Wszelkie dodatkowe informacje związane z akcją zostały przekazane rodzicom w specjalnie przygotowanej broszurze. W skład pakietu wchodzi: książka dla dzieci "Pierwsze abecadło", poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz plakat z literkami do wycinania, stanowiący pomoc przy nauce alfabetu i czytania.

„Nauka czytania jest sztuką, wyzwaniem, przygodą, w które zaangażowani są dziecko, nauczyciel i rodzic. Dzięki wsparciu dorosłych już w pierwszej klasie dziecko może poczuć, jak smaczne są owoce nauki czytania. Niech Pierwsze abecadło w tym pomoże!”

Bardzo się cieszę, że niedawno przyjęci uczniowie do naszej biblioteki, stali się częścią ogólnopolskiego projektu.

Mamy nadzieję, że ucząc się czytać, a potem rozwijając swoje umiejętności i zainteresowania czytelnicze, maluchy wyrosną na naprawdę WIELKICH LUDZI! :-) Powodzenia.

Jolanta Gruszka