14 listopada Dzień Czystego Powietrza

Dzień Czystego Powietrza

Już od kilkunastu lat,  14 listopada świętujemy  w Polsce, Dzień Czystego Powietrza. Akurat w chłodny, jesienny dzień, kiedy palimy  w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza, w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące... To tylko pozorny paradoks bo nadchodzące święto to właśnie doskonała okazja,  by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza.

W tym szczególnym dniu przypominamy, że spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, ale także – dla środowiska. To od naszych codziennych wyborów zależy jakość powietrza, którym oddychamy.

15 listopada w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe z platformy e-learningowej eduESA.  Młodsi uczniowie w tym dniu obejrzeli prezentację: „Co wisi w powietrzu”, a uczniowie klas siódmych i ósmych „Czy na pewno nie palisz?”  oraz rozwiązywali karty pracy. Wszystko to w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu WYGRAJMY ZE SMOGIEM.                     Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat smogu i dowiedzieli się jakie są przyczyny zanieczyszczeń powietrza. Jak smog wpływa na zdrowie oraz co robić, by oddychać czystym powietrzem.

Uczniowie klasy IIIa pod okiem swojej wychowawczyni, posadzili ozdobne rośliny doniczkowe. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze wiedzą, że rośliny zielone są sprzymierzeńcami, w walce o czyste powietrze. To one oczyszczają je z toksyn i zanieczyszczeń , pozytywnie wpływają  na samopoczucie oraz obniżają poziom stresu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć……….