DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2021

Uroczysty jubileusz Szkoły Podstawowej

im. św. Jadwigi Królowej Polski

W dniu 27 października 2001 roku w Szkole Podstawowej w Lisiej Górze miało miejsce doniosłe wydarzenie: nadanie imienia naszej szkole św. Jadwigi Królowej Polski, otrzymanie Sztandaru z wizerunkiem św. Jadwigi, ufundowanie tablicy pamiątkowej z rzeźbą Patronki.

Byliśmy przekonani i jesteśmy, że obecność Pani Wawelskiej, Króla Polski zjednoczy naszą społeczność szkolną.

W tym dniu Święta Jadwiga zaprosiła nas do przejścia razem z nią drogą pełną trudu, wyrzeczeń i samozaparcia. Tego roku 27 października obchodziliśmy 20-lecie nadania imienia św. Jadwigi Królowej Polski. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Wojciecha, krótką inscenizacją ku czci patronki, przygotowaną przez uczniów klas: VIIIa, VIIc, IVb, oraz mszą święta, celebrowaną przez ks. Katechetę Tomasza Gołąbka, w której uczestniczyli proboszcz parafii ks. dr Krzysztof Bułat, Dyrektorzy Szkoły: mgr Jerzy Sadłoń oraz mgr inż. Andrzej Barwacz, nauczyciele, uczniowie, rodzice.

Ten dzień był wyjątkowy, gdyż stał się wspaniałą lekcją historii dla uczniów, a dla grona pedagogicznego był świętem wspomnień oraz świętem trwania. Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną długo w pamięci wszystkich, a święto szkoły było wspaniałą okazją do snucia refleksji, wspomnień oraz do myśli o własnej przyszłości.

Pani Wawelska uświadomiła nam, że należy pracować, uczyć się rzetelnie i uczciwie, abyśmy w przyszłości umieli walczyć ze swoimi słabościami i osiągali sukces. Byśmy byli wdzięczni swoim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom za wykształcenie i mądrość.
Są to zadania trudne, ale postarajmy się je wykonać.