wielkanoc2020

Spędzam czas z RODZINKĄ!

WIELKANOC 2020

Spędzam czas z RODZINKĄ!

16 marca 2020 r. był pierwszym dniem, w których wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły zostały w Polsce zamknięte. Dzieci nie chodzą szkoły, odwołane są imprezy masowe, zamknięte urzędy, kina i teatry. Pozamykano także kawiarnie i restauracje, a w galeriach handlowych czynne są tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Nie wolno odwiedzać cmentarzy, chodzić do lasu, parku czy na plac zabaw. Zamknięte są granice, a na przejściach granicznych wróciły kontrole. Przestały latać samoloty zagraniczne i nie przyjeżdżają pociągi. To wszystko zmusza nas do zmiany trybu życia. Pandemia sprawiła, że więcej czasu spędzamy w domu, wspólne gotujemy obiadu, pieczemy ciasteczek i chleb. Bawimy się z rodzicami, robimy ciekawe eksperymenty, rozwiązujemy zagadki, krzyżówki, kalambury a także razem się uczymy i czytamy książki. Pomysłów nam nie brakuje ;)

Pokażę (za pomocą zdjęć),  jak nasi uczniowie pomagali w przedświątecznych pracach oraz jak organizują sobie czas wolny.

Zaproszeni do zabawy zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły (307). Odpowiedziało jedenastu i za to im gorąco dziękuję - mgr Jolanta Gruszka.

Pozdrawiam, życzę zdrowia i szybkiego powrotu do NORMALNOŚCI. Biblioteka szkolna.