ZBIÓRKA DARÓW ŚWIĄTECZNYCH DLA RODAKÓW NA KRESACH

ZBIÓRKA DARÓW ŚWIĄTECZNYCH

DLA RODAKÓW NA KRESACH

"Człowiek jest wielki

nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym

dzieli sie z innymi ..."

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów świątecznych dla Rodaków na Kresach.

W dniach od 2.11. do 20.11.2019r. we współpracy ze Szkołą Podstawową w Starych Żukowicach, na terenie naszej szkoły odbyła sie zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich oraz dla osób bezdomnych.

Zbieraliśmy m.in. żywność długoterminową, słodycze, przybory szkolne, środki czystości a także skarpety, rękawiczki i bieliznę.

Na kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków ,tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Dziękujemy,