"III BIEG W POGONI ZA LISKIEM”

W ostatni weekend roku szkolnego 2018/2019 odbyła się impreza „Sportowy Weekend w Lisiej Górze”, w ramach której nasza szkoła organizowała „III Bieg w pogoni za liskiem”. Głównym koordynatorem biegu z ramienia szkoły była Pani mgr Katarzyna Janiszewska-Rusek, która sprawowała pieczę nad szeregiem działań organizacyjnych we współpracy z Urzędem Gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury, OSP Lisia Góra, firmą Chronotex, zajmującą się profesjonalnym pomiarem czasu i wieloma innymi podmiotami. Pani Janiszewska-Rusek, która zadbała o wszystkie szczegóły spajające sobotnią imprezę, była również jej prowadzącą. W imprezie brali również czynny udział nauczyciele naszej szkoły, pracując m.in. w biurze startowym, obsłudze biegów, pomagając w sprawach organizacyjnych, jak również Dyrektor Szkoły – mgr Jerzy Sadłoń. Pomocą służyli też uczniowie naszej szkoły, którzy czynnie włączyli się w organizację tej imprezy i pomagali przy jej przebiegu.

Głównym celem było spędzanie aktywnie czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia, integracja środowiska lokalnego. Cała impreza była na poziomie profesjonalnych biegów, jednak z zachowaniem charakteru rodzinnego. Trenerzy personalni Arkadiusz
i Iwona Ostręga poprowadzili rozgrzewkę. Trasa biegu głównego była zabezpieczona przez OSP w Lisiej Górze, na której znalazło się aż 7 punktów z wodą gdzie stacjonowali nasi pedagodzy wraz z uczniami.

Pierwszymi zawodnikami, którzy stanęli do wyścigów, były dzieci w wieku przedszkolnym, które rywalizowały w grupach dziewczynek i chłopców na dystansie około 40 metrów. Kolejną kategorią biegową były dzieci szkolne z klas I-III, które również rywalizowały w grupach dziewcząt i chłopców na dystansie około 250 metrów. Ostatnią grupą, przed biegami głównymi, były dzieci szkolne z klas IV-VI rywalizujące w grupach dziewcząt i chłopców na dystansie 400 metrów.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami za udział, a  zwycięzcy zajmujący trzy pierwsze miejsca – nagrodami rzeczowymi.

Około godziny 17 wystartował bieg główny, w którym zawodnicy rywalizowali na dystansie 2,5 km w biegu rodzinnym, 2,5 km w Nordic Walking i najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie 10 km. Zawodnicy zmagali się nie tylko z trasą, ale również
z potężnym upałem. Gratujemy wszystkim uczestnikom ukończenia biegu, a zwycięzcom ogromnego sukcesu.

Uczniowie pomagający przy przebiegu imprezy to: Nikola Czupryna, Gabriela Kuta, Wiktoria Ocłoń, Aleksandra Różycka, Magdalena Różycka, Zuzanna Kuca, Paulina Madej, Aleksandra Słomska, Izabela Nawój, Gabriela Gniewek, Oliwia Jakubas
i Jędrzej Dobek.

Nauczyciele zaangażowani w przebieg imprezy: Beata Barwacz, Agata Czarnik, Iwona Galus, Maria Górecka, Sebastian Jędrzejowski, Lidia Kawa, Renata Kocoł, Bernadeta Kolasa, Anna Marusak, Agata Nowak, Agata Rynkal, Małgorzata Stokłosa, Małgorzata Wielgus, Monika Żurkowska.