Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Patrycja Kuczera laureatką konkursu ,,Listy do przyszłości”

Patrycja Kuczera

laureatką konkursu

,,Listy do przyszłości”

100 listów napisanych przez uczniów do przyjaciela z przyszłości złożono 7 listopada w kapsule czasu na Zamku Królewskim na Wawelu. Autorami listów byli laureaci konkursu literackiego, zorganizowanego przez Zamek Królewski na Wawelu i przedsiębiorstwo Tauron.

Listy pisane były przez dzieci z klas 4-8 szkoły podstawowej z terenu czterech województw: małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z 279 szkół napisali ponad 12 tys. listów, z których 100 najlepszych trafiło do kapsuły. Wśród 100 laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Kuczera. Uczennica wraz z mamą i Panem dyrektorem Jerzym Sadłoniem została zaproszona na uroczystość złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu, połączoną z wręczaniem nagród i zwiedzaniem Zamku.

W kapsule oprócz listów znalazły się zdjęcia rodzinne laureatów konkursu, lista laureatów i ich szkół, ręcznie napisany opis całego przedsięwzięcia, środowe dzienniki, monety będące aktualnie w obiegu, książka ,,Wawel – kronika dziejów” oraz medal wojewody małopolskiego przygotowany na 100 – lecie odzyskania niepodległości.

Fakt złożenia kapsuły został odnotowany w archiwach wawelskich. Podano również współrzędne miejsca, w którym umieszczono kapsułę i prośbę o jej otwarcie w 2118 roku.