Kolejny Zjazd Rodziny Szkół Jadwiżańskich

Kolejny Zjazd

Rodziny Szkół Jadwiżańskich

7 czerwca 2018 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Jadwidze Królowej O lilię Jadwigi Andegaweńskiej, do którego zakwalifikowała się także nasza szkoła. Reprezentowali ją: Paulina Madej, Joanna Jaworska i Krystian Sweder. Konkurs składał się z trzech części:

- przedstawienia na temat wybranego przez siebie wydarzenia z życia świętej Jadwigi Królowej;

- rundy pytań;

- mini gry terenowej po Wawelu.

Na uczestników, oprócz zaciętej rywalizacji, czekało wiele atrakcji - w tym wieczorny rejs statkiem po Wiśle. Po ciężkim, ale miłym dniu każdy z przyjemnością udał się na upragniony spoczynek do wyznaczonego hotelu. Większość konkurencji odbywała się w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Kolejnego dnia odbył się Zjazd Rodziny Szkół Jadwiżańskich. Do uczestników konkursu dołączyły delegacje pocztów sztandarowych. Katedra wawelska, podczas uroczystej Mszy św., pękała w szwach. Następnie uczniowie ze szkół z całej Polski zgromadzili się na koncercie grupy kleryków.

Po smacznym poczęstunku – pierogach, naleśnikach i słodkościach, rozdano nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zadowoleni, choć zmęczeni wróciliśmy do Lisiej Góry.