Sobota, 2024-05-11

I FERYJNY TURNIEJ SZACHOWY - ZDOBYWAMY KATEGORIE SZACHOWE

I FERYJNY TURNIEJ SZACHOWY

ZDOBYWAMY KATEGORIE SZACHOWE

W dniu 12-02-18 w Szkole Podstawowej w Lisiej Górze odbył się I feryjny  turniej szachowy. Tym razem UKS LISEK LISIA GÓRA przygotował zawody rankingowe w których można było uzyskać kategorie szachowe, w przypadku osiągnięcia określonej ilości punktów.

Wymagało to grania dłuższych partii, zawodnicy mieli 30 minut czasu. 8 uczniów uczęszczających na zajęcia kółka szachowego  UKS LISEK wykorzystało tę możliwość i zdobyło pierwsze kategorie szachowe.

Tym którym się to nie udało, oraz dla nowych chętnych UKS LSIEK przygotuje podobne zawody w przyszłym roku.

W turnieju wzięło udział 45 uczestników z których najmłodszy Wojtek Marek z Zaczarnia miał niespełna 5 lat.

Zwyciężył MATEUSZ ZIMOWSKI z Mędrzechowa przed Mateuszem Dominem z Dąbrowy T. a trzeci był nestor ligi szachowej Jerzy Kuca z Lisiej Góry.

Sędziował pan Czesław Markiewicz.