„HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM”

13 listopada br. klasy szóste i siódme obejrzały klasyczną inscenizację powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w reżyserii Bartosza Jarzymowskiego, wystawioną przez Teatr Współczesny z Krakowa.Świetnie wszystkim znany hobbit Bilbo Baggins po latach postanawia spisać dzieje swej szalonej podróży do Samotnej Góry, podczas której razem z dawnymi kompanami: krasnoludami, goblinami, wargami, elfami i olbrzymimi pająkami przeżył zadziwiające przygody.

Żywiołowa gra aktorska, kostiumy, scenografia, efekty wideo poruszyły naszą wyobraźnię. Było to przedstawienie barwne i zabawne, jednocześnie opowiadające o naszym świecie, w którym – jak w baśni – nieustannie toczy się walka dobra ze złem, a także wspaniała lekcja o odwadze, poświęceniu i przyjaźni.