ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, granatowe birety na głowach,  przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i bardzo dobrze zdały egzamin przeprowadzony przez starsze koleżanki z klasy czwartej.

Po zakończonej części artystycznej przewodnicząca samorządu szkolnego zwróciła się do pana dyrektora z prośbą o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką” - ramion swoich podopiecznych. Panie wychowawczynie rozdawały dyplomy, składając gratulacje. Przedstawicielki samorządu wręczały prezenciki.

Następnie koleżanki z czwartej  klasy życzyły sukcesów w nauce, zapewniały o pomocy i opiece w szkole i poza nią.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, przygotowali słodkie upominki.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.