„Mały Książę” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dla klas VI

„Mały Książę” w Teatrze  im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dla klas VI

2 grudnia klasy szóste wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl zatytułowany „Mały Książę”. Przedstawienie to, na podstawie znanej lektury – książki Antona de Saint – Exuper’ego, wyreżyserował Cezary Domagała. Razem z Małym Księciem, przybyszem z innej planety, odwiedzaliśmy różne miejsca i rozważaliśmy ważne życiowe sprawy: miłość, przyjaźń, odpowiedzialność za drugiego człowieka. Mieliśmy okazję podziwiać umiejętności tarnowskich aktorów, zwłaszcza że niektórzy wcielili się nawet w trzy różne postaci. Byliśmy również zdumieni tym, jak młodszy od nas chłopiec świetnie poradził sobie z obszernymi tekstami wypowiadanymi przez tytułowego bohatera.

Zachwyciła nas też nowoczesna scenografia, stworzona częściowo z ruchomych, wyświetlanych obrazów. Po przedstawieniu gromkimi brawami nagrodziliśmy aktorów. Mieliśmy możliwość sfotografowania się z Wojciechem Kaczówką / Małym Księciem. Potem odbyła się lekcja teatralna, podczas której przybliżono nam kulisy pracy wszystkich osób tworzących spektakl. Zwiedziliśmy następnie część teatru.

Wróciliśmy do Lisiej Góry pełni wrażeń i z nadzieją, że jeszcze wybierzemy się do tarnowskiego teatru.