„PACZKA MIKOŁAJKOWA DLA POLSKICH DZIECI NA KRESACH”

Na prośbę Zespołu Szkół w Starych Żukowicach, Stowarzyszenia MALTA- Służba Medyczna oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich, również w tym roku nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Paczka Mikołajkowa dla Polskich dzieci na Kresach”. Celem przedsięwzięcia była zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach oraz osób potrzebujących.

Przez cały listopad gromadziliśmy słodycze, przybory szkolne, żywność długoterminową, środki opatrunkowe, pampersy, środki czystości. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu właściwie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum udało nam się zebrać kilka kartonów w/w produktów.

Za okazaną empatię, wyrozumiałość, życzliwość oraz motywację do działania wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękuje. Cieszę się, że zebrane przez nas prezenty umilą potrzebującym dzieciom zbliżające się Mikołajki.

Koordynator Akcji  Mariola Szatko - pedagog szkolny.