KONKURS BIBLIJNY „Odkrywaj serce Boga w słowach Boga”

Odkrywaj serce Boga w słowach Boga”

(św. Grzegorz Wielki)

Prawie każdy z nas nosi ze sobą telefon komórkowy. Dlaczego? Ponieważ chcemy być dostępni dla tych, którzy do nas zadzwonią i sami chcemy mieć do nich dostęp. Kiedy ktoś mówi do Ciebie: Przyjedź do mnie, ale Ty nie znasz drogi, to czasem zapraszający mówi: Zabierz telefon, kiedy będziesz się zbliżał, to Cię dokładnie pokieruję. Czy w takiej sytuacji zlekceważysz tę wskazówkę i zostawisz telefon w domu? Innym razem czekamy na bardzo ważną i pilną informację. Jeśli sprawa dotyczy naszej rodziny albo zdrowia, czy wyłączymy telefon?

Bożym telefonem jest Pismo Święte. Przez Biblię Bóg chce przekazać nam ważne sprawy i pokierować w życiu. A przecież tak rzadko do tej Biblii zaglądamy, tak rzadko ten „Boży telefon” nosimy ze sobą. Zmieńmy to! Bóg do Ciebie dzwoni! ODBIERZESZ? Kilku uczniów z naszej szkoły odpowiedziało za zaproszenie do czytania Pisma świętego i wzięło udział w Małopolskim Biblijnym Konkursie Tematycznym „Z Dobrą Nowiną przez życie”.

Konkurs ten odbył się w dniu 14 listopada 2016 roku. Wzięły w nim udział następujące osoby:

1. Gabriela Gniewek
  2. Krystian Sweder
  3. Szymon Smutek
  4. Martyna Szatko
  5. Magdalena Różycka
  6. Paulina Madej
  7. Sebastian Madej
  8. Angelika Taraszka
  9. Zuzanna Kuca

Życzymy, by udział w konkursie przynosił obfite owoce w życiu uczestników i pomagał dokonywać właściwych wyborów. Niech lektura Pisma świętego stanie się codziennym zwyczajem.

„Tylko Chrystus ma słowa, które nie ulegają zatarciu”.