WIECZORNICA Z OKAZJI 98 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

trudniej dla niej pracować,

jeszcze trudniej umrzeć,

a najtrudniej cierpieć.”

Te słowa wyryte przez torturowanego więźnia w katowni gestapo w Alei Szucha w Warszawie stanowiły motto akademii i wieczornicy z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanej 10 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Lisiej Górze. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Dyrektor mgr Jerzy Sadłoń w swoim wystąpieniu przybliżył zebranym historię naszego kraju.

Pamiętając o bohaterach powstania styczniowego, listopadowego, pamiętając o bohaterach walk narodowowyzwoleńczych, tych w czasach I i II wojny światowej, o ofiarach czasu PRL-u - możemy powiedzieć, że ich śmierć nie poszła na marne, ale wpisała się w ciąg wydarzeń, które krok po kroku prowadziły do odzyskania niepodległości.

Młodzi aktorzy z kółka teatralnego oraz chór szkolny zaprosili uczniów, nauczycieli, rodziców na lekcję historii. Uczniowie przy pomocy słowa poetyckiego, recytowanego i śpiewanego, zbudowali nieśmiertelny pomnik bohaterów naszej Ojczyzny. Młodzież szkolna, nauczyciele oraz rodzice z zainteresowaniem, w skupieniu obejrzeli i wysłuchali montaż słowno – muzyczny.

Następnie, po raz trzeci, odbył się „Konkurs Pieśni Patriotycznych”, w którym uczestniczyli uczniowie z wychowawcami klas III – VI.

I miejsce zdobyła klasa VIa, śpiewając pieśń „Białe róże”,

II miejsce – klasa IVa – „Ułani, ułani”,

III miejsce kl. IIIa – „Piechota”

Wyróżnienie kl. IVc – „O mój rozmarynie”.

Występy uczniów uświetnione zostały przez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Dziękujmy Dyrekcji, nauczycielom, uczniom, rodzicom za przyczynienie się do organizacji tej niezwykłej, patriotycznej uroczystości.