OGROMNY SUKCES UCZENNIC ZESPOŁU SZKÓŁ W LISIEJ GÓRZE!

OGROMNY SUKCES UCZENNIC

ZESPOŁU SZKÓŁ W LISIEJ GÓRZE

w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej

Koncert na zakończenie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej Koncert finalistów i laureatów konkursu, który był podstawą pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej, rozbrzmiał w sobotę w Filharmonii Krakowskiej. Wykonawcami utworów patriotycznych były dzieci i młodzież. Wieczór zakończył Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej. Jeszcze przed koncertem galowym w sobotę w Filharmonii Krakowskiej trwały przesłuchania finalistów, wyłonionych spośród tysięcy osób w eliminacjach wojewódzkich. Do finału w Krakowie przeszły 43 podmioty – soliści, zespoły i chóry.

W Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i. Henryka Rasiewicza Kima, który odbył się w Filharmonii Krakowskiej 12 listopada 2016 roku, Oliwia Miś, uczennica klasy 4c jako solistka zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, a kwartet wokalny w składzie: Alicja Merchut, Agnieszka Żołądź, Magdalena Radoń i Kinga Dochnal, zdobył  1 miejsce w swojej kategorii - zespoły wokalne.

Oliwia Miś wykonała dwa utwory: "Biały krzyż" oraz "Dziś idę walczyć mamo" a kwartet wykonał: "Miejcie nadzieję" i "Cisza-modlitwa katyńska".

Do finału tegoż Festiwalu zakwalifikowało się 43 finalistów z całej Polski, podzielonych na kategorie: solista, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz chóry w różnych kategoriach wiekowych. Tylko 10 wykonawców mogło wykonać jeden wybrany przez siebie utwór podczas finałowej gali rozdania nagród. Wśród nich zaprezentował się kwartet wokalny z naszej szkoły.

Serdecznie uczennicom GRATULUJEMY!

W skład jury, które wybrało najlepszych, weszli znawcy muzyki, m.in. poseł Paweł Kukiz. Członkiem komisji konkursowej był także por. Wacław Szacoń „Czarny” – żołnierz AK i WiN, czterokrotnie skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci.

„Niezwykle miło zaskoczył nas wysoki poziom, jaki prezentowała młodzież. Słuchając niektórych utworów nam, członkom komisji, łzy napływały do oczu” – powiedział Robert Zapart, pełnomocnik w Polsce londyńskiej Fundacji Armii Krajowej, która wraz ze Stowarzyszeniem Passionart zorganizowała festiwal.

Nagrody wręczali m.in. Adam Komorowski z zarządu Fundacji Armii Krajowej w Londynie, dyrektor generalny Ministerstwa Obrony Narodowej Bogdan Ścibut i pos. Paweł Kukiz.

„Przyjechałem, by okazać wam szacunek za to, że pamiętacie, i by prosić, byście pamiętali” – powiedział Kukiz. „Moje serce rośnie, kiedy widzę tak wiele młodych osób, które śpiewają o tych, o których jeszcze chwila abyśmy zapomnieli. Prośba – na następnej edycji dajcie więcej radosnych, szalonych piosenek, bo Polska to jest przede wszystkim radość, potęga” – dodał.

"Mam nadzieję, że pierwszy festiwal jest znakomitym początkiem tego wielkiego, wspólnego, narodowego śpiewania. Pełen wzruszeń jestem po dzisiejszym wieczorze" - powiedział dyrektor generalny MON.

info -  http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/koncert-na-zakonczenie-ogolnopolskiego-festiwalu-piosenki-niezlomnej