DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - 27 PAŹDZIRNIKA 2016r

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

- 27 PAŹDZIRNIKA 2016r

27 października 2016 r. obchodziliśmy święto patrona szkoły podstawowej. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Lisiej Górze. W czasie kazania ksiądz Grzegorz przypomniał wszystkim historię życia patronki, opowiedział o jej poświęceniu dla naszej Ojczyzny i niespotykanej dojrzałości oraz mądrości, którą była obdarzona święta Jadwiga.

Po zakończonej Mszy, w hali sportowej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca naszą patronkę. Przygotowały ją klasy szóste wraz z wychowawczyniami, paniami Beatą Barwacz i Iwoną Galus, a o oprawę muzyczną zadbała pani Beata Chrobak wraz z chórem. W tym uroczystym dniu do grona społeczności szkolnej dołączyli uczniowie obecnej klasy pierwszej. Z tej okazji  wspólnie z wychowawczynią, panią Małgorzatą Wielgus, przedstawili wiersze i piosenki okolicznościowe, a następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora na uczniów szkoły podstawowej.

W nagrodę za piękne i sumienne przygotowanie się do tej uroczystości otrzymali oni prezenty okolicznościowe od rodziców i Samorządu Uczniowskiego.