Spektaklu teatralnego „Zaczarowany Świat Bajek"

Nasze pociechy z ochotą wkraczają w magiczny świat bajek – krainę, w której z pewnością był każdy z nas. Kim jest „Samochwała”? Dlaczego Paweł nie może dogadać się z Gawłem, a Grześ okłamał ciocię? Kto miał trąbę związaną w supeł? Tego wszystkiego uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się podczas spektaklu teatralnego „Zaczarowany Świat Bajek”, w którym uczestniczyli w dniu 20 października. Spektakl wprowadził dzieci w kolorowy i baśniowy świat. „Cuda i dziwy”, „Ptasie Radio”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Chrząszcz”, „Słoń Trąbalski”, „Leń”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł” to wiersze, które można było w spektaklu usłyszeć i zobaczyć w barwnej inscenizacji.

W trakcie spektaklu czarodziej Dyzio zabawiał milusińskich, powtarzał morał każdej bajki i płynnie wprowadzał w kolejną część programu. Pełen humoru, prosty, a jednocześnie szlachetny język Brzechwy, Tuwima i Fredry doskonale sprawdził się jako materiał na bajkę i jej sceniczną interpretację. Mali widzowie wyszli z przedstawienia bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.