VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Nasza szkoła również uczestniczyła w tej akcji. Jej głównym mottem było hasło: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Koordynatorkami były panie: mgr Renat Kocoł i mgr Jolanta Sadowska.

Pierwszy etap zabawy polegał na przygotowaniu plakatów i wzajemnym przepytywaniu się uczniów z tabliczki mnożenia, a także przeprowadzeniu na lekcjach matematyki konkursów mających na celu wyłonienie Klasowych Liderów Tabliczki Mnożenia.

Drugi etap to utworzenie Komisji oraz Patroli Egzaminacyjnych, które miały na celu przeprowadzenie egzaminu wśród uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymywał nagrodę – legitymację MT EXPERT, która jest miłą pamiątką oraz niezwykłą motywacją do dalszej nauki. Warto nadmienić, iż 83% uczniów naszej szkoły bezbłędnie wykonało to zadanie.

W ostatnim etapie uczniowie z tytułem Eksperta zmierzyli się testem, który zawierał kilka matematycznych zagadek i łamigłówek.

Zwycięzcami tego etapu zostali:

Joanna Jaworska – kl. VI a oraz Kornelia Szymura – kl. VI a.

Obchody święta Tabliczki Mnożenia to wspaniała okazja do nauki przez zabawę. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku nie zabraknie chętnych  do udziału w tej fantastycznej akcji.