Inauguracja nowego roku szkolnego

1 września 2016 r.

Inauguracja nowego roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

W Zespole Gimnazjum im. Ofiar Katynia i Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze rok szkolny uczniowie przywitali w kościele parafialnym uroczystą mszą świętą. Następnie  zostali przewiezieni do szkoły, gdzie pan dyrektor Jerzy Sadłoń serdecznie wszystkich przywitał. Przypomniał, jak ważne jest stawianie sobie kolejnych celów, które prowadzą do sukcesu: ukończenie kolejnej klasy, dobre oceny na świadectwie. Dyrektor zwrócił też uwagę na to, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce, gdzie liczy się przyjaźń, uczciwość i serdeczność. Najwięcej słów skierował do najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkolny.

Następnie wszyscy wychowankowie udali się do klas, gdzie czekali na nich wychowawcy.