SPRAWDZIAN Z TUTOREM

I SPRAWDZIAN WEWNĘTRZNY

KLAS VI  "Z TUTOREM"

Nasza szkoła przeprowadziła w dniu 4 listopada 2015 r. próbny sprawdzian dla klas szóstych.

Arkusz "Sprawdzian z Tutorem dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej" jest wzorowany na części 1. sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej, organizowanego przez CKE, który odbędzie się w kwietniu 2015 r. Zestaw pt. "Ptasie wędrówki" obejmował zadania z języka polskiego (11 zamkniętych i 2 otwarte) oraz z matematyki (12 zamkniętych i 3 otwarte).  Ponadto został przeprowadzony również próbny sprawdzian z języka angielskiego.

Arkusze sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu podstawy programowej i obejmowały zagadnienia, które powinny być zrealizowane do końca klasy piątej i na początku klasy szóstej. Wśród zadań w arkuszu znajdowały się zadania nowego typu: wyboru wielokrotnego, prawda-fałsz, na dobieranie, a wśród zadań otwartych - zadania z luką, zadania krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, ale także przećwiczyć w warunkach egzaminacyjnych sposoby rozwiązywania nowego typu zadań oraz wybierania i zaznaczania na karcie właściwych odpowiedzi. Możliwe będzie również porównanie wyników pomiędzy klasami, co pozwoli na poznanie mocnych i słabych stron uczniów oraz stopnia opanowania wiedzy i umiejętności w odniesieniu do wymagań z podstawy programowej. Z relacji uczniów wynikało, że zadania, z którymi musieli się zmierzyć na sprawdzianie nie były zbyt trudne, ale wielu z nich brakowało czasu na zrobienie wszystkich zadań (jest go tylko 80 minut na język polski i matematykę oraz 45 minut na język angielski).

Życzymy wszystkim uczniom klas szóstych, aby osiągnęli jak najlepsze wyniki na sprawdzianie próbnym oraz na właściwym w kwietniu 2015 r.