DZIEŃ PATRONA 2015

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2015

ŚLUBOWANIE KLAS I

27 października w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski obchodziliśmy Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze. Uczestniczyła w niej cała społeczność uczniowska. Po nabożeństwie udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce akademia. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców. W dalszej części uczniowie klas pierwszych wspólnie z szóstymi klasami przedstawili program artystyczny, który związany był tematycznie ze św. Jadwigą Królową Polski. W czasie akademii rozdane zostały nagrody dla zwycięzców w konkursach o patronce naszej szkoły św. Królowej Jadwidze. Ten dzień to również wyjątkowa chwila dla uczniów klas pierwszych, którzy zostali przyjęci do szkolnej rodziny. W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być pilnymi uczniami oraz dobrymi kolegami, swym zachowaniem a także nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom, być godnymi miana uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski. Aktu pasowania na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem dokonał dyrektor szkoły mgr Jerzy Sadłoń. Po ślubowaniu pierwszaki otrzymały dyplomy, które wręczył wicedyrektor mgr inż. Andrzej Barwacz. Była również chwila na pamiątkowe zdjęcia - grupowe i indywidualne. Pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki od rodziców. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców udali się do domów. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy dużo sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.