Między nami kobietkami.

Program „Między nami kobietkami”

Podobnie jak w latach ubiegłych dziewczęta z klas VI wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami".  W dniu 19. 11. 2015 r. spotkanie z naszymi szóstoklasistkami przeprowadziła przedstawicielka firmy „Always" - p. Olga Skraba. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach. Dziewczęta z zainteresowaniem słuchały przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki.
Na zakończenie spotkania wszystkie uczestniczki otrzymały książeczki informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always". Dodatkowo firma ta obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych.

Program „Między nami kobietkami” przeznaczony jest dla dziewcząt klas szóstych i stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie przyroda.

Program obejmuje działania edukacyjne upowszechniające wiedzę o:

· dojrzewaniu i zachodzących zmianach,

· anatomii człowieka,

· menstruacji, · higienie,