PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

Środa 30 września 2015 r., godzina 930.W naszej szkole rozlega się nagle głośny, ciągły sygnał dźwiękowy. To alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Słychać również syrenę OSP z Lisiej Góry. Dla strażaków przeprowadzenie ewakuacji jest również ważnym ćwiczeniem doskonalącym umiejętność prowadzenia akcji i współdziałania z władzami szkolnymi. Na sygnale przyjeżdża bojowy wóz strażacki. W szkole trwa próbna (na szczęście) ewakuacja. Po opuszczeniu obiektu wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli, zachowując środki bezpieczeństwa, udali się oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi w bezpieczne miejsca - na parking szkolny.

Takie ćwiczenia potwierdzają tezę, że bezpieczna szkoła to bezpieczni uczniowie.