Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

1 czerwca w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. To piękne święto, którego symbolem są skromne niezapominajki, nawiązuje do polskich tradycji i polskiej przyrody. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas czwartych zaprezentowali program artystyczny poświęcony ochronie przyrody. Podczas występu czwartoklasiści przypomnieli społeczności szkolnej o zagrożeniach środowiska przyrodniczego, związanych m.in. z dzikimi wysypiskami śmieci, zatrutym powietrzem, zanieczyszczoną wodą. Starali się przekonać brać uczniowską, dlaczego warto dbać o przyrodę, o nasz wspólny dom-Ziemię. W trakcie apelu nie zabrakło również pouczających piosenek ekologicznych, wykonanych przez dziewczęta z klas IVb i Vb.