GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ MATEMATYKI” 2015

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

„MISTRZ MATEMATYKI”

W czwartek, 28 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich „Mistrz Matematyki”. Wzięli w nim udział uczniowie z ośmiu szkół gminy Lisia Góra, którzy rywalizowali o miano najlepszego matematyka klas III. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Jędrek Łuszcz i Jasiek Białas.

Mistrzem Matematyki został Jędrzej Łuszcz z klasy III a, natomiast Gabriela Skrukwa ze szkoły w Brzozówce i Patryk Tomala ze Starych Żukowic zdobyli ex aequo II miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się uczeń z Brzozówki – Jakub Piska.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i gromkie brawa. Nie mieli oni, bowiem łatwego zadania. W ciągu 60 minut musieli zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami matematycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności.