W 120 MINUT DOOKOŁA ŚWIATA - KRAKÓW KLAS III

Kraków jest bardzo pięknym i ciekawym miastem. Krakowskie uliczki można zwiedzać godzinami. Nie taki był jednak cel wycieczki klas trzecich. 27 maja 2015 r. nasi uczniowie wyruszyli do Parku Edukacji Rozwojowej w Krakowie. Po krótkim przywitaniu pani przewodnik zabrała ich na nietypową lekcję geografii. Poprzez ciekawe opowieści, filmy i zabawę zdobywali wiedzę o Peru – tym obecnym oraz o jego historii. Zwiedzili również inne odległe miejsca – Australię, Amerykę Północną i Afrykę. Ta krótka wycieczka dostarczyła nie lada przeżyć i mnóstwo nowych, ciekawych informacji. Drugim przystankiem podróżników było krakowskie zoo. Zwierzęta z całego świata posłużyły do poszerzenia wiedzy. Dzieciom najbardziej podobała się foka, która robiła wszystko, by przyciągnąć uwagę zwiedzających.

Zmęczeni wędrowcy zakończyli przygodę z Krakowem w przydrożnej restauracji McDonald’s. Tutaj przy stolikach opowiadali sobie raz jeszcze przeżycia z całego dnia.

A. Taraszka i A. Klonowicz