Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

KONKURS POETYCKI „BARWY OJCZYSTE”

25 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie odbyła się gala rozdania nagród III edycji Konkursu Poetyckiego „Barwy Ojczyste”. Celem było propagowanie wśród uczniów postawy patriotycznej wobec ojczyzny, nawiązanie do miejsc związanych z historią Polski. Na konkurs nadesłano 91 utworów z Małopolski. Swoje refleksje dotyczące historii miejsc i obiektów uczestnicy mogli wyrazić przy pomocy akrostychu do hasła „Historia Polski” i wiersza o dowolnej budowie. Uczennica Joanna Sumara z kl. Va zajęła III miejsce w gminie w kategorii: wiersz o dowolnej budowie, a w kategorii akrostych - wyróżnienie. Gabriela Brożek, uczennica kl. Va otrzymała specjalną nagrodę od pani Lucyny Gancarz - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.