PIELGRZYMKA DRUGOKLASISTÓW LISIA GÓRA - STARY SĄCZ

PIELGRZYMKA KLAS II DO NOWEGO SĄCZA

7 maja 2015 roku odbyła się pielgrzymka dzieci z klas drugich do Starego Sącza. Pielgrzymka była dziękczynieniem Panu Jezusowi za dar Komunii świętej. Uczestniczyły w niej dzieci wraz z rodzicami i opiekunami – łącznie 108 osób.

Pielgrzymi po przyjeździe do Starego Sącza uczestniczyli we Mszy świętej, którą sprawował Ks. Marcin Kokoszka w kościele klasztornym Sióstr Klarysek. Następnie zwiedzali Dom Świętej Kingi i Muzeum Regionalne, po czym udali się pieszo w kierunku Ołtarza Papieskiego,  zatrzymując się przy źródełku św. Kingi, by zaczerpnąć wody. W Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „OPOKA” uczestnicy spożyli obiad, następnie dzieci obejrzały film o św. Janie Pawle II i zwiedziły Muzeum Jana Pawła II przy Ołtarzu Papieskim. Następnie odbyły się gry i zabawy na wolnym powietrzu, prowadzone przez animatorki. Były to animacje dla dzieci, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny oraz zabawy ruchowe i taneczne.