Jubileusz 50-lecia szkoly.

"ZACHOWAJ WE WDZIĘCZNEJ PAMIĘCI" JUBILEUSZ 50 LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ POLSKI W LISIEJ GÓRZE

"Szkoła to wielki pomnik z kamienia,
co śnił się kiedyś w śmiałych marzeniach.
Tu tysiącletnia mowa ojczysta
Wśród białych murów nową ma przystań"

Te piękne i wymowne strofy wiersza otwierają równie piękną, bo zapisaną rytmem serc oraz pracą uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze - jej 50 letnią historię.

Dnia 27 października 2011 r. obchodziliśmy jubileusz 50 –lecia istnienia naszej szkoły. Uroczystość ta zbiegła się z  Dniem Patrona i zgromadziła wielu znamienitych gości. Byli wśród nich przedstawiciele Kuratorium, Organu Prowadzącego, goście ze Słowacji, dyrektorzy z innych szkół, emerytowani nauczyciele oraz liczni absolwenci, wśród których nie zabrakło tych, którzy dokładnie 50 lat temu rozpoczynali naukę w pierwszej klasie naszej szkoły.

Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą dziękczynną, odprawioną w intencji całej wspólnoty szkolnej. Dalsza część uroczystości odbywała się w szkole. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystycznym zatytułowany „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Występ ten był swoistym przykładem dorobku i zaangażowania zarówno uczniów jak i nauczycieli, obrazem szkoły - malowanym słowem, gestem, ruchem i piosenką. Przeszłością i teraźniejszością naszej szkoły – pięknem i trudem codziennego kształcenia i wychowania.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości należą się słowa uznania i podziękowania!