Slubowanie klas I.

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej

im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze.

Dzień 14 października 2011 roku to ważna data w życiu pierwszoklasistów naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Polski w Lisiej Górze. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego po okiem wychowawczyń Pani ANNY MARCINIEC oraz Pani MARII WIATR. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Kulminacja nastąpiła 14 października 2011r w HALI SPORTOWEJ Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego skierowała do kolegów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Najważniejszym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności Dyrektora Szkoły Pan mgr. Jerzego Sadłonia.

W dalszej części uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.

Rota ślubowania

„Ślubuję rzetelnie spełniać powinności ucznia,

szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to,

aby nam było w niej dobrze.

Chcę swoją nauką i zachowaniem

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Będę dążył do rozwoju swojej osobowości

W duchu umiłowania ojczyzny

i poszanowania tradycji narodowych".

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

Dyrekcja, nauczyciele oraz koledzy i koleżanki.