Badanie trzecioklasistów

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW

W NASZEJ SZKOLE.

W uzgodnieniu i z pełną akceptacją Ministerstwa Edukacji Narodowej Centralna Komisja Egzaminacyjna  przeprowadziła 17 maja 2011 roku ogólnopolskie dobrowolne badanie wiadomości i umiejętności uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej,  które jest częścią projektu Badanie umiejętności podstawowych uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podstawowym celem badania jest dostarczenie szkołom:

- wysokiej jakości narzędzi do rzetelnego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów kończących klasę trzecią;

- danych pozwalających na ocenę poziomu opanowania podstawowych umiejętności językowych i matematycznych uczniów w odniesieniu do wyników badanej populacji.

W naszej szkole, 17 maja o godz. 900, 42 trzecioklasistów przy wsparciu „duchowym" wychowawczyń - mgr Anny Marciniec i mgr Marii Wiatr,  przystąpiło do rozwiązywania zadań. Większość uczniów uważa ten „egzamin"  za dość łatwy. Czekamy na wyniki, które (miejmy nadzieję) potwierdzą to stwierdzenie.