Sprawdzian kompetencji 2011.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2011

Jak tysiące uczniów w całej Polsce 5 kwietnia 2011 r. o godz. 9.00 nasi szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu. W naszej szkole 40 uczniów rozwiązywało zadania w nim zawarte.

Test zawierał 20 pytań zamkniętych oraz 6 pytań otwartych. Za poprawne rozwiązanie całego testu można otrzymać maksymalnie 40 punktów - 20 za pytania zamknięte i 20 za otwarte.

Motywem przewodnim sprawdzianu był Friedrich Gauss. Uczniowie musieli opisać postać tego matematyka na podstawie notatki oraz opisać znaczek z podobizną Gaussa. Jednym z zadań było też napisanie zaproszenia dla dyrektora szkoły na wystawę znaczków. W teście sporo było zadań z matematyki i języka polskiego. Natomiast pytań przyrodniczych było mało.

Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają w maju. Umieszczone będą one także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez CKE, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Arkusz testu rozwiązywanego przez szóstoklasistów jest dostępny na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl