ZADANIA SPRAWDZAJĄCE KLASA VI, VII - excel.

ZADANIA SPRAWDZAJĄCE KLASA VI, VII.

Zad. nr 1.

W arkuszu kalkulacyjnym „Wybory” zestawiono tabelę z  wyników głosowania w wyborach najbardziej lubianego ucznia klas IV-VII pewnej szkoły podstawowej.

Wstaw 2 arkusze o nazwie: wykres kolumnowy i wykres kołowy.

1. Uzupełnij tabelę stosując min. funkcję.
  2. Wykonaj wykres kolumnowy grupowany wyników wyborów najbardziej lubianego ucznia klas IV – VII – zapisz go w arkuszu „wykres kolumnowy”,
  3. Wykonaj wykres kołowy jako procentowy rozkład głosów otrzymanych przez kandydatów w wyborach najbardziej lubianego ucznia klas IV – VI – zapisz go w arkuszu „wykres kołowy”.

Zad. nr 2.

W arkuszu kalkulacyjnym „Samochody” znajduje się zestawienie 10 wybranych modeli samochodów osobowych i niektórych danych technicznych tych pojazdów. Oblicz, ile kilometrów przy średnim zużyciu paliwa może przejechać każdy z nich, biorąc pod uwagę, że zatankowano w nim paliwo do pełna.

1. Oblicz ile kilometrów przy takim zużyciu paliwa przejadą samochody?
  2. Wyk. wykres kolumnowy jako liczba przejechanych km przy średnim zużyciu paliwa w oddzielnym arkuszu.
  3. Wyk. wykres kołowy zestawienia modelu do pojemności zbiornika w oddzielnym arkusz.

Zad. nr 3.

Arkusz kalkulacyjny „Zajęcia pozalekcyjne” zawiera dane, przedstawione w tabeli, na temat udziału uczniów klas piątych w zajęciach pozalekcyjnych.

1. Oblicz, ilu uczniów bierze udział w poszczególnych formach tych zajęć.
  2. Wykonaj wykres - które z zajęć pozalekcyjnych cieszą się największą i najmniejszą popularnością wśród dziewcząt, a które wśród chłopców – zapisz go w arkuszu „wykres 1”,
  3. Wykonaj wykres – jaki procent uczestników zajęć należy do klubu internautów, a jaki do Szkolnego Klubu Sportowego? - zapisz go w arkuszu „wykres 2”.