Imieniny: Alicji, Edwina

II MIEJSCE W POWIATOWYM MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH ‘LET’S CELEBRATE ENGLISH’

23 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie odbył  się III Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych ‘Let’s Celebrate English’, w którym drużyna  naszej szkoły w składzie: Kacper Kuca, Aleksandra Kocoł oraz Klaudia Smagacz  zajęli zaszczytne II miejsce

Konkurs odbywał się w trzech etapach: I - test wiedzy o krajach  anglojęzycznych, II -  drużynowy turniej wiedzy oraz III - prezentacja wybranego kraju anglojęzycznego (nasi uczniowie zaprezentowali Kanadę). Celem konkursu było rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki,  inspirowanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i pracy w grupie. Nasza drużyna spisała się wspaniale!

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Beaty Barwacz.

GRATULACJE!