Jasełka 2011.

XIX Przegląd Grup Kolędniczych

-   LISIA GÓRA 2011

"RADOŚĆ ZWYCIĘSTWA"

Wzięliśmy udział w XIX Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych. Przygotowywaliśmy się pod kierunkiem p. Marii Góreckiej i p. Iwony Galus. Pomocy w opracowaniu oprawy muzycznej udzieliła nam p. Agata Nowak. Przy współpracy z rodzicami i nauczycielami zadbaliśmy o dobór odpowiednich kostiumów i rekwizytów, o każdy szczegół.

Wreszcie 25 stycznia rano 20- osobową grupą udaliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie. Nasz zespół wystąpił jako trzeci z kolei. Przedstawienie ukazało objawienie pasterzom nowiny o narodzeniu Pańskim oraz pokłon przy żłóbku. Dialogi prowadzone były w gwarze góralskiej, z lekkim humorem, obfitowały w ludowe wyrażenia. Przeplatały je grupowe i solowe śpiewy pastorałek i kolęd. Jeden z pastuszków zagrał na fujarce.

Przed i po naszym spektaklu z przyjemnością obejrzeliśmy występy aktorów z innych szkół, co na pewno wzbogaciło nasze doświadczenie teatralne. Na końcu gościnnie wystąpił zespół z Ośrodka Samopomocy Społecznej w Lisiej Górze. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa za opowieść o betlejemskiej nocy „ z przymrużeniem oka". Na werdykt czekaliśmy z niemałym dreszczykiem emocji. Jury doceniło nasz wysiłek  -  zajęliśmy I miejsce!

Tę wiadomość przyjęliśmy z nieukrywaną radością. II miejsce przyznano ex aequo szkołom z Łukowej i ze Starych Żukowic.

Pozostaje na koniec serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli się na nasz sukces... i czekać na następny, jubileuszowy konkurs, który już za rok!

uczniowie Szkoły Podstawowej

im. św. .Jadwigi Królowej Polski