Dzień Patrona 2014

27.X.2014r ŚWIĘTO SZKOŁY

- DZIEŃ PATRONA

Dnia 27 października 2001 roku odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia św. Jadwigi Królowej Polski. Odtąd corocznie 27 października obchodzimy święto Patrona Szkoły, któremu towarzyszą: akademia, oraz ślubowanie klas I. W tym wyjątkowym dniu udaliśmy się ze sztandarem szkoły do kościoła parafialnego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. W okolicznościowej homilii ks. Grzegorz przypomniał nam, że w swoim życiu powinniśmy pielęgnować cnoty, jakie posiadała nasza patronka, św. Jadwiga. Po nabożeństwie wyruszyliśmy do budynku szkoły. Tutaj miała miejsce uroczysta akademia. Uczniowie kl. VI pod opieką Pań mgr Marii Góreckiej i mgr Agaty Nowak zaprezentowali i przybliżyli zgromadzonym postać św. Jadwigi.

Swoje święto mieli także uczniowie pierwszych klas, którzy w tym dniu zostali przyjęci do szkolnej rodziny. Wszyscy milusińscy byli tym faktem przejęci i niezwykle ciężko pracowali , aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Część artystyczna, przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń: Pani mgr Anny Marciniec i Pani mgr Marii Wiatr pokazała, że nasi najmłodsi uczniowie stali się godnymi i pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Również w tym uroczystym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Zespołu Szkół w Lisiej Górze Pana mgr Jerzego Sadłonia.

Rota ślubowania

„Ślubuję rzetelnie spełniać powinności ucznia,

szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to,

aby nam było w niej dobrze.

Chcę swoją nauką i zachowaniem

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Będę dążył do rozwoju swojej osobowości

W duchu umiłowania ojczyzny

i poszanowania tradycji narodowych".

W czasie uroczystości u niejednego Rodzica dostrzec można było w oku łezkę wzruszenia i radosny uśmiech. Następnie mali bohaterowie otrzymali od Rodziców słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ten dzień na zawsze zostanie w ich pamięci.

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze