DZIEŃ PAPIESKI

XVI DZIEŃ PAPIESKI

W bieżącym roku szkolne obchody Dnia Papieskiego odbyły się pod hasłem: "Pielgrzym Pokoju". Uczniowie gimnazjum oraz chór szkolny przygotował piękną, wzruszającą akademię poświęconą osobie świętego Jana Pawła II, jego działalności  i nauczaniu. Pomimo, że Ojciec Święty Jan Paweł II zmarł 9 lat temu, żyje nadal pośród nas, żyje w naszej pamięci. Pozostaje cały czas autorytetem w dzisiejszym świecie, który zmierza nie zawsze w dobrą stronę, jako jedyny zapisał się nie tylko w historii naszego kraju, ale także całego świata. Celem tegorocznego Dnia Papieskiego było pobudzenie w nas pragnienia świętości. Ojciec Święty zaznaczał, że: „świętość jest darem i zadaniem (…) dla świeckich, tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot” (Orędzie Ojca Świętego Jana Pawła II do młodzieży całego świata z okazji XIII Światowego Dnia Młodzieży, nr 7).

foto - Tomasz Łakoma