Natalia Michalska - I Festiwal Zespołów Dziecięcych

Od siedmiu lat 21 września to dzień, w którym ob­cho­dzony jest Świa­to­wy Dzień Or­de­ru Uśmie­chu. Dzień, w którym akcentuje się prawo dziecka do wyrażania własnego zdania. W to niezwykłe święto dzieci z całej Polski spotkały się na roztańczonym i rozśpiewanym
I Festiwalu Zespołów Dziecięcych "Piosenka, uśmiech i my", organizowanym przez Fundację Muzyczny Krąg w Warszawie. Tegoroczny festiwal odbył się m.in. pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Edukacji Narodowej.

Podczas Festiwalu w  Amfiteatrze Bemowo odbyła się ceremonia wręczenia Orderów Uśmiechu – otrzymali je Wanda Rodowicz i Maciej Pol.

W ramach przeglądu dziecięcych zespołów wokalnych i tanecznych, wystąpiły grupy: "Pędziwiatry" z Łodzi, "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza, "Integracja" z Łodzi, "Sądeczoki" z Nowego Sącza, "Bemolki" z Warszawy i "Serduszka" ze Świdnicy. Publiczności przypomnieli się i Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Jan Wojdak ("Tęczowe Piosenki") z młodymi artystami oraz Krzysztof Cwynar, który w ramach Studia Integracji tworzy programy artystyczne z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością. Na scenie pojawili się również śpiewający aktorzy z repertuarem dla najmłodszych - Daria Iwan i Józef Mika.

Na scenie wraz z Janem Wojdakiem wystąpiła Natalka Michalska.

Tekst Pani Lidii Jadźwińskiej na stronie Gminy Lisia Góra:

Festiwal "Piosenka, uśmiech i my" organizowany jest przez Fundację Muzyczny Krąg w Warszawie. Co roku spotykają się na nim zespoły prowadzone przez Kawalerów Orderu Uśmiechu. Występ Natalki Michalskiej wraz z Janem Wojdakiem to wielkie dla niej wyróżnienie. Artysta bowiem wybrał ją spośród wielu muzycznych talentów, z którymi dane mu było się od wielu lat spotykać i współpracować. Nic więc dziwnego, iż na forum facebooka zaraz po koncercie napisano: Wojdakowi towarzyszyła urocza, obdarzona pięknym głosem i scenicznym talentem, 7 letnia Natalka Michalska".  Tak więc Natalka kolejny już raz udowodniła, iż warto w nią inwestować i  wspierać jej talent.

Należy wspomnieć, iż Natalka jest uczennicą klasy II Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze. Gratulacje dla Natalki i jej niestrudzonej mamy, która robi wszystko aby spełnić dziecięce marzenia córki.

Tekst: L.J.