VIII FESTYN BRD - „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”

VIII FESTYN BRD - „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”

26 września 2014 r. uczniowie z klasy I b uczestniczyli w VIII Festynie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu” zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Na program składało się wiele konkursów i atrakcji dotyczących bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Na początku festynu był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu dzieci. Następnie koordynator akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” przybliżył wszystkim uczestnikom udział najmłodszych w sporcie motorowym, jakim jest karting. Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie umiejętności jazdy na rowerze, wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w sprawnościowym biegu i budowie znaku drogowego STOP oraz w wyścigach gokartów. Ponadto uczniowie mieli możliwość brania udziału w indywidualnych atrakcjach przygotowanych przez Organizatorów. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie brali udział w konkursach zdobywając wiele cennych nagród. Na zakończenie otrzymali światełka odblaskowe oraz dla klasy globus i grę KARTA ROWEROWA a także dyplom. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.