OLA OSIŃSKA LAUREATKĄ PEREŁKI ŚW. JADWIGI.

Dnia  7 czerwca  2014 r. w  Katedrze  Wawelskiej  uczennica   naszej  szkoły   Aleksandra   Osińska wraz ze swoją  mamą  wzięła  udział w świętowaniu rodziny szkół  Jadwiżańskich z okazji XVII rocznicy kanonizacji św.  Jadwigi  Królowej. Uroczystości rozpoczęły się wykładem ks. prof. Jacka Urbana, który w niezwykły sposób przedstawił etapy życia królowej Jadwigi.

O godz. 12.00  rozpoczęła się Msza Św. koncelebrowana przez proboszcza katedry – ks. prałata Zdzisława Sochackiego i  ks. prof. Jacka Urbana oraz ks. infułata Janusza Bielańskiego, ks. Szymona Czauderna ze Szczyrku.

Na zakończenie Eucharystii ks. prof. Jacek Urban udzielił zebranym błogosławieństwo relikwiami św. Jadwigi Królowej. Potem wszyscy podeszli pod Czarny Krucyfiks, aby oddać hołd Pani Wawelskiej składając czerwone róże. Przy ołtarzu z relikwiami Patronki odbyła się ceremonia wręczenia ,,Statuetek Perełek” ufundowanych przez QJF w Australii. Kolejnym etapem był wybór Królowej Roku 2014/2015.

Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali Barkę puszczając ,,iskierkę miłości ’’.