SŁOWACY 2014

GOŚCIE ZE SŁOWACJI - NASI RÓWIESNICY

Niedawno w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Bawiliśmy się wraz z nowymi kolegami ze Słowacji. Przyjeżdżają oni do nas co roku w ramach tak zwanej „wymiany” międzynarodowej. Polega ona na tym, że uczniowie naszej szkoły jadą na Słowację, gdzie spędzają kilka dni. Jakiś czas potem Słowacy przyjeżdżają do naszej szkoły. Nasz pan dyrektor organizuje im tu różne atrakcje, w tym właśnie dyskotekę i wycieczki w ciekawe miejsca. Ostatnia była ciekawa, fajna i zabawna. Z niektórymi kolegami ze Słowacji rozmawialiśmy, a z niektórymi tylko tańczyliśmy, ale i tak wszystko się udało. Braliśmy udział w różnych konkursach, za które dostawaliśmy nagrody. Zdaniem naszym i naszych sąsiadów zza południowej granicy wszystko się wspaniale udało.

Kinga Dochnal, kl.6b