Wizyta w Wiedniu

WIZYTA UKS "LISEK" W WIEDNIU

Na początku maja grupa 16 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze wraz z Dyrektorem Szkoły p. Jerzym Sadłoniem i nauczycielem wychowania fizycznego p. Jakubem Sikorskim gościła na zaproszenie prezesa firmy „Alumax” pana Wiesława Marcińca w przepięknym Wiedniu. Była to nagroda dla uczniów za osiągnięcia sportowe. Nasi piłkarze rozegrali tam dwa mecze, z zespołem Austrii Wiedeń i zespołem polonijnym prowadzonym przez  byłego reprezentanta Polski pana Marka Świerczewskiego.

Dzięki panu Wiesławowi Marcińcowi uczniowie przede wszystkim zwiedzili Wiedeń.

W ciągu trzech dni poznali piękne europejskie miasto zarówno w dzień jak i w nocy. Zwiedzili położoną w sercu Wiednia katedrę św. Szczepana, piękne Sródmieście, Hofburg, Ringstrasse, Pałac Schonbrunn. Wśród naszych uczniów największe emocje wzbudził rzecz jasna wiedeński Prater. To tam szaleli na różnych karuzelach, huśtawkach, diabelskim młynie.

W imieniu własnym jak i również dzieci i rodziców chciałbym serdecznie podziękować za tak piękny prezent.