Gminny konkurs matematyczny 'Mistrz Matematyki 2014

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

"MISTRZ MATEMATYKI"

W piątek, 30 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich „Mistrz Matematyki”. W tym dniu przyjechali do nas uczniowie z kilku szkół  gminy Lisia Góra, którzy rywalizowali o miano najlepszego matematyka klas III. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Kornelia Szymura, Kacper Pacura, Jędrzej Dobek i Jakub Olszówka.

Mistrzem Matematyki został uczeń naszej szkoły Jakub Olszówka z klasy III b - gratulacje,

natomiast Paweł Bomba ze szkoły w Brniu zdobył II miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się uczeń z Nowych Żukowic – Bartłomiej Prendota.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i gromkie brawa. Nie mieli oni bowiem łatwego zadania. W ciągu 60 minut musieli zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami matematycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności.

tekst - R. Kocoł