Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Impresja wigilijna 2013

SZKOLNA IMPRESJA WIGILIJNA 2013

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku

Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.

Jeden z tych dni to ostatni dzień zajęć w Zespole Szkół w Lisiej Górze przed Świętami Bożego Narodzenia. Właśnie w tym dniu miała miejsce Impresja Wigilijna, która zgromadziła wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, ich rodziców i mieszkańców naszej miejscowości w hali sportowej. Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej oraz gimnazjum, zespół muzyczny i chór przedstawili piękne jasełka. Śpiewali że „wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi: wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi! Czym prędzej się wybierajcie, do Betlejem pospieszajcie przywitać Pana.” A później, że „maleńka Miłość w żłobie śpi, maleńka Miłość przy Matce Świętej. Dziś cala ziemia i niebo lśni dla tej Miłości maleńkiej.” Były chwile pełne refleksji i wzruszeń, przepełnione miłością, ciepłem i pokojem. Po niejednym policzku spłynęła łza tęsknoty za kimś kogo już z nami w te święta nie będzie, łza szczęścia czy wdzięczności za zdrowie, życzliwych ludzi i mimo czasami ciężkich dni - wspaniałe życie.

W ten oto sposób dzieci i młodzież przenieśli nas w magiczny, oczekiwany czas narodzenia Jezusa Chrystusa. Dyrektor szkoły mgr Jerzy Sadłoń złożył zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Wszyscy łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie radosnych, pełnych  dobroci Świąt Bożego Narodzenia i żeby Dziecię Jezus nam błogosławiło przez cały Nowy - 2014 Rok.