Ślubowanie klas I 2013

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 2013

My uczniowie klas I, nauczyciele i rodzice pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze ślubujemy naszej Patronce:

Z dumą nosić imię świętej Jadwigi Królowej Polski

- ślubujemy

„Ślubuję rzetelnie spełniać powinności ucznia,
szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to,
aby nam było w niej dobrze.
Chcę swoją nauką i zachowaniem
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Będę dążył do rozwoju swojej osobowości
W duchu umiłowania ojczyzny
i poszanowania tradycji narodowych”.

-ślubujemy

Piąty grudnia 2013 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze.

Uroczystość prowadziła zastępczyni przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Martyna Wojciechowska. Powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i bohaterów tego dnia – uczniów.

Pierwszoklasiści przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności. Mieli do wykonania kilka zadań zleconych przez Skrzaty – starszych kolegów. Za poprawne wykonanie ich, leśni przybysze zgodzili się na to, aby dyrektorzy dokonali pasowania pierwszaków na uczniów przy użyciu ogromnych ołówków. Fakt pasowania poprzedziło uroczyste ślubowanie, którego tekst został odważnie wypowiedziany przez dzieci. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, kamizelki odblaskowe, a Samorząd Uczniowski wręczył im upominki. Uroczystość ślubowania uświetnił występ szkolnych cheerleaderek.

Ku zdziwieniu wszystkich i radości najmłodszych, na sali pojawił się św. Mikołaj – on też miał dla dzieci prezenty. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.